28.3.2013

Bylo nám vyčiněno, že už jsme dlouho nenapsali na našich stránkách nic do novinek :-). Aktualizace sice byly,  nicméně levý sloupec jsme opravdu zanedbávali, takže tímto napravujeme... Dnes proběhla aktualizace galerií a očekávaných koťátek, na která se moc těšíme :-). Za zmínku stojí i to, že jsme na konci roku 2012 rozšířili naši kočičí smečku o krásnou kočičku Růženku.

18.07.2011

O víkendu jsme byli s Tess a Heráčkem na výstavě v Ústí. Tess získala 2 x CAC a stala se v den svých prvních narozenin šampionkou. Hero získal 2 x CAGCIB, NOM BIS a BIV, už mu chybí poslední CAGCIB v zahraničí do Granda, na který si počkáme do zimy, až nám zase obroste :-).

06.06.2011

V neděli jsme na výstavě v Příbrami získali první CAC pro naši odchovanou kočičku Gucci (vyhrála v konkurenci s druhou krásnou kočičkou stejného zbarvení), první CAC pro naší Tess a třetí CAGCIB NOM BIS pro Heráčka :-).

02.05.2011

Heráček získal včera v Žilině svůj druhý CAGCIB + NOM BIS :-).

27.04.2011

Dnes se Mirunce narodila koťátka "I", maminka i miminka se mají dobře.

Vrh "O" / *10.06.2012 / Movies litter

Divertissante Diane von Freitag CZZanadu Halley's Comet CAN
Matka: Divertissante Diane von Freitag, CZ
Otec: Zanadu Halley's Comet, CAN
Narozen: 10.06.2012
Koťátka: 1 kocourek, 3 kočičky
Koťátka už mají své nové domovy

Byla neděle, zrovna jsme se chystali jet vyklízet dům a koukám, že Buchtu (nikdo jí neřekne jinak :-)) nikde nevidím. Sice měla nachystanou porodničku, ale ta byla samozřejmě prázdná. Najednou slyším nějaké šustění z kuchyně, kde stály na sobě naštosované prázdné krabice po stěhování. Buchta evidentně někde v nich... Zjistila jsem, že si bez mého vědomí vytvořila porodničku sama, ale ne moc komfortní :-). Tak jsem si ji přenesla do ložnice a začali jsme... Porod byl rychlý, bez komplikací, maminka šikovná a samostatná. Narodila se tři pěkná macatá koťátka a k nim jedno uřvané mrňavé pískle. Koťátka si vysloužila dočasnou přezdívku "Olivy" a to pískle "mini Oliva", kvůli počátečnímu písmenu "O", kterým jejich vrh začíná. Mini Olivka nakonec všechny dohnala a jméno jí už zůstalo.
Specialita tohoto vrhu je jejich láska k vodě a to až taková, že si musíme hlídat vanu, když ji napouštíme, protože se nám tam ty mršky chodí normálně koupat. Zatím jsem tohle nikdy nezažila, klouzaj se tam po boku vany a nadšeně dovádí ve vodě... Jsou to vydry a ne kočky :-).
Jména dostala "O" koťátka podle filmových a pohádkových postav: O-Ren Ishii (Kill Bill), Oda Mae Brown (Duch), Olive Oyl (Pepek námořník) a Obi-Wan Kenobi (Star Wars).

 GALERIE  PEDIGREE
O-Ren Ishii von Freitag


O-Ren Ishii von Freitag

kočka

SBI h - čokoládová želvovinová

žije v Čechách

Oda Mae Brown von Freitag

 
Oda Mae Brown von Freitag

kočka

SBI b 21 - čokoládová s kresbou

žije v Čechách

Olive Oyl von Freitag

 
Olive Oyl von Freitag

kočka

   SBI h 21 - čokoládová želvovinová s kresbou   

žije v Čechách

Obi-Wan Kenobi von Freitag

 
     Obi-Wan Kenobi von Freitag     

kocour

SBI b - čokoládová

žije v Čechách

Vrh "O"